O nás

O projektu

Naše "Luční hity" ukrývají taneční písničky pro kluky a holčičky. Ať už jsou velcí nebo malí.
Zavedeme vás na kouzelnou louku, kde je hodně živo. Každá písnička vám představí některého ze zajímavých obytel louky.
Pokud budete dobře naslouchat, možná se i něco naučíte.
Prozradíme vám o čem se hádají žížaly, co ukrývá šnečí ulita nebo jaké ráno mají v mraveništi. A ještě spoustu dalších věcí. Na naší louce si můžete zařádit nebo odpočinout, ale vždycky budete odcházet s úsměvem na tváři. U nás vás vždycky rádi potkáme. Určitě pokaždé objevíte nějakou novinku.
 

Nabízíme několik verzí programu v délce od cca 60 minut. Od písničkového koncertu až po velký animační program zajištěný 2 až 4 zkušenými animátory, kteří vás nenechají zahálet...

DAVID FREEDOM

Začátek profesní dráhy se u mne datuje někdy kolem roku 2000. Byla to hudba pro spoty k pořadům pro tehdejší TV3 (celoplošná TV). Také některé písničky pro čtyřčlenou skupinu Zip Zap, ale to uvádím jen pro úplnost.

- 2004 vyšlo první CD skupiny Infinity (pod značkou Monitor EMI), kterou jsem založil a byl jsem jejím členem a zároveň skladatelem. Skupina byla také předskokany Scooter a tehdejšího fenoménu Karma (Chorvatsko)

- 2005 cover Vítr pro Lucii Vondráčkovou

- 2007 druhé CD skupiny Infinity s názvem W.A.Y (Paranoja Records - Austria). Tentokrát již s novou zpěvačkou Accurou. CD mělo větší úspěch spíše v zahraničí a dodnes je stále aktuální a také v prodeji i u nás. Skladba Let me go (videoklip na Youtube) měla nadnárodní úspěch v podobě mnoha předních příček v hitparádách na všech kontinentech.

- 2009 muzikál Mona Lisa

- 2010 světový DeeJay Armin van Buuren zahrál skladbu Understand me, za což mu děkuji.

- 2010 skladba Reason (D.Freedom ft. Z.Schubertová). Byla jednu dobu v první dvacítce nejhranějších písniček v českých rádiích.

- 2011 hudební a vydavatelská produkce unikátního alba Dětská hrací skříňka pro kojence a založení webu www.detskecd.cz

- 2011 kompletní zvukový obal pro Český Rozhlas Regina

Vyrobil jsem také hudbu ke spoustě reklamních spotů a obrazových dokumentárních pořadů a k několika počítačovým hrám. Znělky pro rádia (ČR Regina, Bonton, SeeJay).

Jsem tedy stylově více otevřen. Od orchestrálních skladeb ve stylu Hollywood classic přes pop, dance a electro až po pop-rock, který reprezentuje i mými písničkami Jakub Smolík. Nejvíce zkušeností mám v oblasti popu a orchestrální filmové hudby. Občas hudbu i otextuji, ale spíše to raději přenechávám profesionálům. Skládám hudbu pro různé interprety. Někteří jsou známí, někteří méně. Skládání hudby mne baví v jakékoliv oblasti. Každou skladbu beru jako výzvu. Také se zabývám skládáním hudby a studiovými pracemi v oblasti mixu a masteringu.

ŠIMON PEČENKA

Různým směrům umělecké práce se věnuji už více než 24 let. Studoval jsem obor klasického zpěvu, ale původně jsem nikdy zpívat nechtěl. Prvním výraznějším počinem byla spolupráce s dětskou redakcí Českého rozhlasu, kde jsem jako dětský redaktor natáčel reportáže a moderoval dětské zprávy v poradu "Domino".

- 1992 v rámci mezinárodního projektu "Oscar Junior" jsem jako scénárista postoupil do světového finále v italském Bellunu.

- 1996 divadelní scénáře pohádek postupně pro 3 divadelní splečnosti. Některé z nich se dočkaly i 1000 repríz.

- 2008 charitativní projekt "Oči na dlani" pro zrakově postižené děti. Součástí projektu bylo také moje autorské interaktivní představení na které se děti mohly podívat i rukama. Příležitostně se hraje ještě dnes.

- 2010 scénáristická a herecká spolupráce na prevenčním projektu Policie ČR s názvem "Čtyři světy", který učil děti, jak se orientovat v nebezpečném prostředí internetu a nebo třeba po cestě do školy.

- 2012 spolupráce s TV R1 na seriálu reportáží "Na špacíru". Seriál se dočkal 200 dílů, které jsem připravoval jako dramaturg, scénárista a moderátor.

- 2013 textař a zpěvák projektu tanečních písniček pro děti "Písničky z jeřabiny"

- 2016 úspěšné turné s názvem "Uršuloviny", které má za sebou více než 100 repríz a představuje v hlavní roli první dámu českého smíchu Uršulu Klukovou.

- 2017 scénárista a jeden z dramaturgů nejúspěšnějšího pořadu TV Barrandov

Vzhledem k tomu, že jsem typickým blížencem mám rád změnu a prácí, která mi nabízí více směrů a dostatek jisté volnosti. Můžeme se potkat na akcích pro děti, které moderuji a produkčně zajišťuji. Druhým okruhem mojí práce jsou projekty pro dospělé, kde se můžeme potkat na mnoha pozicích. Od producenta, dramaturga, scénáristy přes moderátora, herce až po zpěváka.