LUČNÍ ABECEDA

LUČNÍ ABECEDA

Alej plná pavouků, stěhuje se na louku, babí léto budou plést, je to pro ně velká čest. Cvrčci ladí housličky, pro své krásné písničky, dobré sny všem popřejí, jak pod sněžnou závějí. Elektrická světluška, tiše šeptá do ouška, foukej klidně větříčku, nezhasneš lucerničku. Gól zakřičel potemník, fotbalový útočník, hlavu plnou kopané, neprohrajem ne a né.

Ref.: Nová píseň pro nezbedy, přesně podle abecedy,
písmenka, co mají řád, můžeme si s nimi hrát.

Choulostivé strašilce, která chodí v košilce, ihned studí prstíčky, tenké jako větvičky. Ještěrka se prohlíží, starosti jí netíží, kapku rosy posnídá, pro sebe si povídá. Lístek máty peprné, dopředu se nehrne, musí vonět vesele, hnedle vedle jetele. Namyšlený vlčí mák, oblékl si rudý frak, otáčí se dokola, zezhora i ze zdola.

Ref.: Nová píseň pro nezbedy, přesně podle abecedy, písmenka, co mají řád, můžeme si s nimi hrát.

Pampeliška odráží, žluté slunce do tváří, radost mění do chmíří, co se větrem rozšíří. Slimák kouše jahodu, a nejde o náhodu tuhle sladkou dobrotu,odnesl si ke plotu. Unavená stonožka, dlouhá jako předložka, vstane ráno z postele, celou louku promele. Yetti ten sem nepatří, ten má svoje pohoří, zazvonil modrý zvonec, písničky je už konec.

2x Ref.: Nová píseň pro nezbedy, přesně podle abecedy, písmenka, co mají řád, můžeme si s nimi hrát.